Prof. Dr.

Prof. Dr.


Prof. Dr. Mutlu Özcan
Universityof Zurich, Center for Dental and Oral Medicine, Clinic for Fixed and Removable Prosthodont

Protetik Diş Tedavisi

DENTAL SERAMİKLERE ADEZYON: TEKNİK VE KLİNİK PROTOKOLLER  

Camsı matris veya oksit esaslı seramiklerin sağlam adezyonu, özellikle minimal invaziv rekonstrüksiyonlar için çok önemlidir. Bu konuşma, farklı seramiklere yapışmanın temel prensiplerini vurgulayacak, mevcut bilgileri ve yapıştıma veya tamir işlemleri sırasında farklı reçine esaslı malzemelerle birlikte kullanılacak adezyon promotörleri ve yüzey şartlandırma yöntemleri ile ilgili klinik protokolleri kapsayacaktır.

Bazıları São Paolo Eyalet Üniversitesi (Brezilya), Florida Üniversitesi (ABD) ve Hong Kong Üniversitesi (Çin) gibi çeşitli üniversitelerde Fahri Profesörlük görevlerinde bulundu.

Avrupa Diş Hekimliği Birliği (IADR) / Diş Hekimleri Grubu (DMG), Uluslararası Diş Hekimliği Akademisi Üyesi (FADM) Eski Başkanı ,Avrupa Protez Derneği (EPAD) Onursal Sekreteri(EPA). , Uluslararası Diş Hekimliği Fakültesi (FICD) Üyesi ve Glasgow Kraliyet Hekimler ve Cerrahlar Fakültesi Diş Cerrahisi Üyesidir, FDS RCPS (Glasgow).

2018 yılında “Dr. dan honoris causa ”unvanı alan Mutlu Özcan ayrıca “2018 IADR Seçkin Bilim Adamı Wilmer Souder Ödülü” nün sahibidir.

Yukarı