Prof. Dr.

Prof. Dr.


Prof. Dr. Övül Kümbüloğlu
Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Protetik Diş Tedavisi

KLİNİKTE İŞLER TERS GİTTİĞİNDE

Gün geçmiyor ki klinikte hasta başında çalışırken başımıza bir olay gelmesin…Teorik olarak bildiğimizi sandığımız ama pratikte karşılaşınca hemen çözüm üretemediğimiz, canımızı sıkan, içinden çıkamadığımız pek çok vaka hekimler için hem zaman hem de prestij kaybı yaratmaktadır. Bu sunumda klinikte özellikle protetik olarak karşılaşabileceğimiz basitten komplike olabilecek farklı sorunlara vakalar üzerinden örneklendirme yapılarak çözüm seçenekleri anlatılacaktır.

1997 yılında Ege Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1.’lik derecesi ile mezun olan Prof. Dr. Övül KÜMBÜLOĞLU, 2003 yılında aynı fakültenin Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’ndan  “Doktora” derecesini almıştır. 2009 yılında  “Doçent” , 2015 yılında  ise “Profesör” ünvanı almıştır. Halen Ege Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Prof. Dr. Övül Kümbüloğluadeziv diş hekimliği, materyallerin klinik ve laboratuvar değerlendirmeleri, implantüstüprotezler konularında kurs ve bilimsel sunumlarına devam etmektedir.Finlandiya ve Hollanda’da adezivdişhekimliği üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Çok sayıda yurtdışı ve yurtiçi dergide yayını olan Kümbüloğlu’nun aynı zamanda bilimsel dergilerde de hakemlik görevleri bulunmaktadır. Elsevier yayımcılıktan 2017 yılında basılan “Clinical Guide toPrinciples of Fiber-reinforcedComposites in Dentistry” adlı kitapta bölüm yazarlığı bulunmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Yukarı